Filtrai Filtrai

Laipiojimas sienomis

Ar sugebėsite įlipti į neigiamo laipsnio sieną? Ar aplenksite savo šeimos narį laipiotojų...

Klaipėda, 1 - 3 asm.
25.00

Laipiojimas uolomis jums tikrai patiks, nesvarbu, kiek jums metų, koks jūsų fizinis...

Klaipėda, 1 asm.
12.00

Laipiojimas siena - ką vertėtu žinoti?

Kur laipiojimas sienomis vyksta?

Laipiojimas sienomis vyksta lauko ir vidaus laipiojimo arenose. Tai specialios aukštos salės, kuriose yra pastatytos įvairių formų konstrukcijos su kliūčių ruožais. Tai įvairaus aukščio ir sudėtingumo „uolos“, kuriomis galima laipioti. Jos yra medinės arba plastikinės, todėl visiškai saugios. Didesnės laipiojimo trasos gali būti sumontuojamos lauke, kur aukščio nevaržo pastato lubos. Vidaus sąlygomis galima laipioti iki 15 metrų aukščio trasomis, lauko sąlygomis aukštis nėra ribojamas.

Ar laipiojimas sienomis yra saugi pramoga?

Ekstremalus sportas visada susiduria su saugumo iššūkiais. Pati laipiojimo pramoga yra visiškai saugi, dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, kiekvienas laipiojantis yra karabinu pritvirtinamas prie apsauginio lyno, kuris užtikrina saugumą, jei laipiotojas paslysta ir pasileidžia užkopęs į kelių metrų aukščio sieną. Antra priežastis – visada šalia yra kvalifikuotas prižiūrėtojas, kuris stebi laipiotojus, padeda jiems ir perspėja, kada saugumo situacija gali pasikeisti. Ant grindų esantis minkštas pagrindas taip pat užtikrina saugumą. Visos šios saugumo priemonės yra labai svarbios, todėl jos tikrinamos po keletą kartų per dieną.

Kiek laiko galima laipioti?

Dažniausiai laipiojimo laikas nėra ribojamas. Daugelyje laipiojimo trasų ir arenų galima laipioti nuo ryto iki vakaro.

Kaip reiktų apsirengti einant į laipiojimo areną?

Teisingai parinkta apranga labai svarbi laipiojant. Esminis patarimas – apsirenkite judesių nevaržančiais sportiniais rūbais. Svarbiausia elastingos kelnės arba šortai. Taip pat marškinėliai trumpomis rankovėmis arba iš viso be jų. Bateliai laipiojimui yra specialūs, todėl juos išsinuomosite vietoje. Nebent turite savo profesionalius laipiojimo batelius. Prieš lipdami į trasą, parodykite juos laipiojimo arenos darbuotojams, kurie įvertins, ar tokia avalynė yra tinkama lipant į didesnio aukščio sienas.

Nepamirškite pasiimti atsarginių rūbų, nes po laipiojimo juos reikės pakeisti dėl higienos priežasčių.

Ar galima į laipiojimą sienomis ateiti su draugais?

Ne tik galima, bet ir rekomenduojama. Draugai visada padeda, motyvuoja, be to visada galima palenktyniauti tarpusavyje vykdant tam tikras užduotis ir įveikiant iššūkius. Draugai visada nufotografuoja, todėl visada turėsite įspūdingų kadrų ir vaizdo klipų. Laukiame su draugais nedidelėmis kompanijomis.

Ar galima laipioti sienomis su vaikais?

Laipiojimo trasos yra skirtos įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir fizinio pasirengimo žmonėms, todėl kuo puikiausiai tinka ir vaikams. Laukiame jūsų su šeima – čia mažieji tikrai ras, ką veikti.

Ar įmanoma laipiojimo arenoje suorganizuoti tam tikrus renginius?

Taip, dauguma laipiojimo arenų turi galimybes suorganizuoti uždarus ir atvirus renginius. Populiariausieji yra vaikų gimtadieniai, nes visiems svečiams tikrai netrūksta gerų emocijų. Taip pat labai dažnai organizuojami komandos stiprinimo (team-buildingo) vakarėliai darbo kolegoms. Jei kompanija didelė, galima suorganizuoti uždarą vakarą tik tam tikrai grupei žmonių. Dėl konkrečių galimybių reiktų pasikalbėti su laipiojimo arenų administracija.

Kaip laipioti turint tam tikrų problemų su sveikata?

Sveikata yra didžiausias turtas, todėl persistengti nereikėtų. Jei turite antsvorio, sergate kraujagyslių ir širdies ligomis, rekomenduojame klausyti savo gydytojų nurodymų ir rekomendacijų. Savo ruožtu apie svarbiausias sveikatos problemas galite informuoti laipiojimo arenos instruktorius. Pagal tai jie rekomenduos, kurių trasų geriau vengti, kurios yra rizikingesnės. Ne paslaptis, tam tikros trasos yra skirtos itin gerai fiziškai ir psichologiškai pasiruošusiems atletams, todėl į tokias trasas eiti ne visada rekomenduojama.

Ar galima laipiojant klausytis muzikos?

Rekomenduojame to nedaryti, nors klausytis muzikas galima. Priežastys labai paprastos – klausydamiesi muzikos su ausinėmis ausyse galite neišgirsti instruktoriaus nurodymų. Taip pat kartais muzika gali sutrukdyti jums susikaupti ir atlikti tam tikrus rizikingesnius veiksmus ar šuolius. Aišku, netyčia gali ausinukai ir iškristi. Todėl rekomenduojame jų nenaudoti ir likti susikaupusiems.

Ar galima į laipiojimo trasas atsinešti maisto ir gėrimų?

Laipiojimo trasos turi atskiras zonas, kur galimi užkandžiai, tačiau neštis maistą prie laipiojimo „uolos“ ar valgyti lipant į ją nerekomenduojame. Labai prašome pasirūpinti gertuve su savo mėgiamais gėrimais, kuriai visada atsiras vietos šalia laipiojimo uolos. Po rimtesnio laipiojimo kurso būsite ištroškę, todėl gėrimai yra būtini gerai savijautai.