9 įdomios Team Building Idėjos

Komandos formavimas

Team building idėjos

Team building – išvertus šį terminą pažodžiui gautumėme „komandos formavimo“ terminą, tačiau šis nėra dažnai vartojamas. Tai įmonės bendra veikla, kurioje dažniausiai dalyvauja visi arba dauguma darbuotojų. Be priežasties atsisakymas dalyvauti įmonės team building veikloje yra tarsi nepagarba arba įmonės vertybių ir komandos dvasios ignoravimas. Tokie „vakarėliai“ padeda įmonės darbuotojams pasijausti dar stipresne komanda, geriau pažinti vienas kitą, smagiai praleisti laiką, turėti gražių bendrų prisiminimų. Ir svarbiausia, tai gali būti pirmas kartas. Neteko plaukti baidare? Niekada nebuvote siaubo kambaryje? Tai puiki proga išbandyti tai pirmą kartą.

Šiandien komandos formavimas vyksta daugelyje įmonių, tačiau ne visada jis vertinamas teigiamai. Būna, jog pritrūksta laiko, žinių ar tiesiog motyvacijos suorganizuoti kažką naudingo, įdomesnio, todėl team buildingas įvyksta paskubomis. Dažnai pasirenkama sodyba, kavinė, salė, kurioje atvyksta žmogus, kuris veda žaidimus ir visaip kaip linksmina dalyvius. Jeigu renginio vedėjas geras – geras laikas garantuotas, tačiau metai iš metų organizuojami team buildingai gali tapti panašūs į prieš tai buvusius ir tiesiog pabosti. O juk taip norisi suorganizuoti tokį renginį, kuriame visi iš tikrųjų norėtų dalyvauti, tiesa?

9 Team building idėjos

Pristatatome Jums įvairias team building idėjos, kurios, mūsų manymu, vertos dėmesio. Galbūt kažkuria idėja pasinaudosite ir Jūs arba atrasite naujų minčių.

Šiaurietiškas ėjimas

Komadinis šiaurietiškas ėjimas

Norisi kažko originalaus, o tuo pačiu naudingo ne tik protui, bet ir kūnui? Tegul tai būna šiaurietiškas ėjimas. Tai nuostabus užsiėmimas, puikus sveikatinimosi būdas. Kitaip vadinamas – vaikščiojimas su lazdomis, kuriuo metu dirba net 90 procentų raumenų. Jeigu pasirinksite šiaurietišką ėjimą su kolegomis, turėsite puikią galimybę kartu ugdyti kantrybę, ištvermę. Šių savybių labai reikia ir dirbant komandinį darbą.

Siaubo kambariai

Norite patirti naujų įspūdžių, adrenalino? Siaubo kambariai sukurti tam, kad nuobodulys neegzistuotų. Tai gali būti puiki proga ne tik smagiam vakarėliui, bet ir team buildingui. Siaubo kambariai gali būti įvairūs, pvz. Helovyno tematika, vorų ir daugybė kitų. Galvosūkių siaubo kambariai (kitaip vadinami pabėgimo) skatina gerokai pasukti galvą ir kartu, komandiškai spręsti užduotis ir siekti vieno tikslo. Tai itin svarbu ir darbe, todėl toks pabėgimo kambarys gali būti puiki treniruotė mokantis kuo produktyviau dirbti komandoje.

Degustacijos

Degustacija

Šiais laikais yra organizuojama labai daug įvairių degustacijų, kurių metu galite ne tik paragauti produkto/gėrimo, tačiau ir susipažinti su gamybos procesu, atsiradimo istorija ir t.t. Labai mėgstamos vyno, šokolado, arbatos degustacijos. Tai puiki idėja team buildingui, nes turėsite progą pabūti kitokioje aplinkoje, o skanus maistas paskatins draugiškai bendrauti, dalintis naujomis mintimis, idėjomis arba tiesiog vertinti skonį/tekstūrą/kvapą. Tokiu būdu lavinsite sugebėjimą priimti kitokią nuomonę ir ją gerbti, drąsiai galėsite išsakyti savąją. Nors ne visiems dalyviams patiks tie patys patiekalai ar gėrimai, jūs vis tiek išliksite komanda – o pagarba ir kito nuomonės priėmimas vienas svarbiausių komandinio darbo uždavinių.

Apsilankymas SPA

Daugybė rūpesčių darbe, nesibaigiantys planai, susitikimai, pasitarimai, dokumentų krūvos ir lekiantis laikas... O kas, jeigu su komanda tiesiog imti ir pabėgti team buildingui į SPĄ? Tai gera idėja vien jau dėl to, jog pailsėjęs žmogus yra žymiai laimingesnis, nuoširdesnis ir draugiškesnis, o su tokiu bendrauti visada malonu. Kartais dėl didelio darbo krūvio, laiko stokos ar nuovargio nelieka laiko pabendrauti su kolegomis. Tai geras būdas pabūti su visais, o tuo pačiu su savimi ir kitomis akimis pažvelgti į savo kolegas, į jų požiūrį, į kolektyvą – kaip į vieną stiprią komandą.

Laipiojimas sienomis

Komanda lipa sienomis

Team buildingas gali būti ne tik įdomus, bet ir judrus. Galbūt dirbate sėdimą darbą, o gal tiesiog neužtenka laiko pajudėti ir papramogauti? Laipiojimas sienomis su kolegomis gali būti puiki išeitis. Tai ne tik paskatins Jus pajudėti, patreniruoti įvairius raumenis, bet ir padrąsinti save ar kitą, įveikti baimes, sunkumus, nepasiduoti. Tai aktualu ir kasdienybėje, dirbant komandoje. Tegul laipiojimas sienomis būna treniruotė, kuri padės išmokti įveikti sunkumus, spręsti problemas ar nesutarimus komandoje.

Baidarės

Norite gero laiko su kolegomis, tačiau tuo pačiu pasiilgote gamtos? Galbūt laikas pasiplaukiojimui su baidare? Surenkite baidarių varžybas, o gal tiesiog ramiai praleiskite laiką ir plaukite viena kryptimi. Tai puikus būdas pabūti ramioje aplinkoje su kolegomis, o tuo pačiu patirti įvairiausių nuotykių – gal tai bus netikėtas vandens slenkstis, stiprus vėjas, sunkiai įveikiami ruožai ir kita? Nieko baisaus, juk Jūs – komanda, o su komanda viskas įmanoma.

Virtualūs kambariai

Komanda virtualiame kambaryje

Virtualios realybės kambariai – puiki pramoga. Tai galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, darbų, gerokai pailsinti protą ir akis nuo to, kas yra matoma kasdien. Su 3D akiniais nukeliaukite ten, kur dar neteko būti. Visi pojūčiai leis pasijusti taip, tarsi būtumėte ir veiktumėte iš tikrųjų. Nesvarbu, išsiruošite į mėnulį, kosmosą, po žemę, į negyvenamąją salą ar bet kur kitur. Įvairiausi žaidimai ir daug nuotykių. Su darbo kolektyvu išsiruošus į tokią pramogą turėsite puikią progą smagiai praleisti laiką, o vėliau aptarti įspūdžius.

Kaljano nuoma

Kaljano nuoma, tai itin patogus būdas sukurti vakarėlį ten, kur Jums patogu. Galbūt nuspręsite, jog team buildingas bus organizuojamas sodyboje ar kieno nors namuose? Be žaidimų, užduočių ir kito užimtumo būtų puiku pasirūpinti ir kaljano nuoma. Tai labai paprasta ir greita, o nuoma nekainuos didelių pinigų. Reikėtų atsižvelgti į darbo kolektyvo pomėgius, įpročius. Prie kaljano nuomos puikiai tiktų ir užkandukai ar šiltas maistas – pasirūpinkite, jog jį gauti būtų taip pat paprasta, kaip ir kaljaną.

Kelionė

O kas jeigu suorganizavus team buildingą kitame mieste ar net kitoje šalyje? Taip, visiems susiderinti tolimai kelionei nėra lengva, tačiau šiais laikais turime galimybę pasiekti kitą šalį per labai trumpą laiką. Galbūt būtų įmanoma ištrūkti vienam savaitgaliui? Toks pasirinkimas būtų geras, nes kolektyvas galėtų visiškai pakeisti savo aplinką ir pabūti kitur. Tai puikus būdas atsigauti, pasisemti įkvėpimo, naujų idėjų, o tuo pačiu pamatyti kitą miestą ar šalį. Puikiai tiktų trumpa pažintinė kelionė arba spontaniška, Jūsų pačių kolektyvo suorganizuota išvyka.

Mes pateikėme Jums idėjas, kurios, tikime, pagelbės nuspręsti dėl team buildingo vietos ir pobūdžio. Kad ir kokį variantą pasirinksite, o galbūt sugalvosite savo, svarbiausia, jog prisimintumėte pagrindinį šio įvykio tikslą – komandos formavimas. Nors tai nuoseklus, ilgas ir daug pastangų bei kantrybės reikalaujanti užduotis, visgi stipri komanda gali pasiekti pačių geriausių rezultatų. Na, o dirbti kolektyve, kuris yra tarsi viena didelė šeima – vienas malonumas. Svarbu nepamiršti, jog team buildingas tikrai neturi būti tik apie darbą. Taip pat patariama kiekvienais metais rinktis vis kitokią temą, vietą – taip pasisemsite vis kitokios patirties, o kolektyvas su malonumu dalyvaus renginiuose. Galima atitolti nuo Jūsų darbo temos, atitrūkti ir pasimėgauti, papramogauti, pailsėti, aktyviai praleisti laiką, o geros emocijos teigiamai veiks ir darbingumą.

BLOG'asKitas įrašas

Komentarai

Būk pirmas palikęs atsiliepimą!

Rašyti atsiliepimą


Naujausias rašinys
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Naujausias įrašas
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Renkantis dovaną močiutei Kalėdų proga, svarbu atsižvelgti į jos pomėgius ir asmenybę. Ši šventė yra puiki galimybė parodyti močiutei, kiek ji jums reiškia, todėl svarstykite apie asmenišką ir prasmingą dovaną. Tegul tai būna kažkas, kas privers ją jaustis mylima ir vertinama - nuo rankų darbo dirbinių iki apsilankymo SPA salone ar įspūdingos knygos. Į šį procesą įdėkite širdį, ir jūsų močiutė tikrai įvertins jūsų pastangas.
Šventės proga, tradiciniai Kūčių patiekalai atneša į namus ypatingą atmosferą. Jie pasižymi savo paprastumu ir gilia simbolika: įvairios košės, daržovių patiekalai ir žuvies ruošiniai yra neatsiejami nuo šios šventės. Be mėsos ir nesaldūs, šie patiekalai atspindi senovines tradicijas ir Lietuvos kultūrinį paveldą.
Šeimai skirti kalėdiniai filmai sukuria šiltą ir jaukų atmosferą, kupiną šventinės magijos ir meilės. Jie dažniausiai pasakoja istorijas apie draugystę, artimųjų ryšį, ir, žinoma, kalėdines dovanas, kurios atneša stebuklus ir šypsenas. Tokių filmų žiūrėjimas – puiki proga šeimai susiburti ir kartu patirti Kalėdų džiaugsmą.
Mūsų akys - tai daugiau nei tik regėjimo organai. Jos yra unikalus, asmeninis mūsų biologijos kūrinys, kuriame slypi paslaptis ir grožis. Šiose...
Naujametiniai sveikinimai – tai šilti, nuoširdūs palinkėjimai, skleidžiantys džiaugsmą ir viltį. Šie žodžiai – tarsi žibintai šaltame žiemos vakare, nešantys šilumą, paguodą ir šviesą į kiekvieno širdį. Tai laikas atversti naują lapą, pamiršti senus nesutarimus ir dalintis atsinaujinimo džiaugsmu. Sveikinimai simbolizuoja bendrystę, atleidimą ir draugystę, tarsi suteikdami mums jėgų žengti į ateinančius metus su naujomis svajonėmis ir tikslais.