Šiaurietiško ėjimo lazdos. Ką pravartu žinoti prieš perkant?

Šiaurietiško ėjimo lazdos

Sunku patikėti, bet yra šiaurietiško ėjimo entuziastų, kurie iki šiol vaikšto su medinėmis lazdomis. Bet šiandiena apie jas nekalbėsime. Tai egzotika, kuri daugiau kelia šypseną, bet ne susižavėjimą jų efektyvumu ir naudingumu. Šiaurietiško ėjimo lazdos turi būti lengvos, tvirtos ir patogios. Kokios jos yra, kokie ypatumai? Aptarsime šiuos momentus šiame straipsnyje.

Iš ko susideda šiaurietiško ėjimo lazda?

Šiaurietiškojo ėjimo metu svarbu naudoti tinkamą įrangą, kad būtų patogu vaikščioti. Pagrindinė šiaurietiško ėjimo lazdos sudedamosios dalis yra:

  • Rankenos ir sugriebimas;
  • Lazdos ilgis ir ilgio reguliavimas;
  • Antgaliai ir jų priedai.

Tai pagrindinės lazdos dalys, nuo kurių priklauso, kaip efektyviai ir patogiai galėsite vaikščioti.

Šiaurietiško ėjimo lazdų rankenos

Šiaurietiško ėjimo lazda turi unikalią savybę – jos neįmanoma pamesti. Net jei ir ištiesite delną, lazda liks kabėti ant riešo, nes yra visada pritvirtinama specialiu pririšimu. Renkantis šiaurietiškas lazdas reiktų atkreipti dėmesį į du dalykus: rankenos storį ir sugriebimo patogumą, o taip pat ir laikiklio formą bei funkcionalumą. Geros šiaurietiško ėjimo rankenos yra pagamintos iš kamštinės medžiagos. Ji neslysta, nei kai delnas yra drėgnas. Jos turėtų būti vidutinio storumo. Per plonos rankenos gali kelti nepatogumų, kaip ir per storos mažus delnus turintiems žmonėms. Jei rankenos netinkamos, gali ant delnų atsirasti nuospaudų, o tai tikrai nepadės šiam sportui.

Rankenos gale yra pritvirtintas laikymo dirželis. Jis taip pat gali būti kelių rūšių:

  • Paprastas dirželis, stabiliai primontuotas prie rankenos galo.
  • Dirželis su lengvo nuėmimo sistema (click). Jei norite laikinai padėti lazdas, reikia tik spustelti mygtuką, ir dirželis lieka ant riešo.
  • Pusinė pirštinė su nuėmimo sistema. Ant rankos užsimauna savotiška pusinė pirštinė, kurios pirštai yra visiškai laisvi. Ji pritvirtinama prie rankenos ta pačia lengvo nuėmimo sistema. Patogu tai, kad nuėmus nuo lazdos rankenos, pirštinė visiškai netrukdo bet kokiai kitai veiklai, kaip ant riešo laisvai kabantis dirželis.

Patogiausia yra pusinė pirštinė, nes ji nekliudo kitai veiklai, pavyzdžiui kalbėti telefonu.

Šiaurietiško ėjimo lazdos ilgis

Šiaurietiško ėjimo lazdos.

Koks turi būti šiaurietiško ėjimo lazdos ilgis? Viskas priklauso nuo jūsų paties ūgio. Idealus ilgis išmatuojamas labai paprastai. Paimama lazda į vieną ranką. Ranka sulenkiama per alkūnė 90 laipsnių kampu – lygiagrečiai žemei. Alkūnė prispaudžiama prie šono. Tada ranka palenkiama link žemės dar kelis centimetrus. Tokį ilgį galima užfiksuoti, jis idealiai jums tinka. Tada pagal vieną lazdą yra nustatomas kitos ilgis.

Šiaurietiškos lazdos gali būti ištisinės, teleskopinės ir sulankstomos.

Ištisinės yra pačios tvirčiausios ir tyliausios. Einant jos negirgžda ir nesutrumpėja laikui bėgant.

Teleskopinės lazdos susideda iš dviejų dalių, kurios susimauna viena į kitą. Jos yra kompaktiškesnės, tačiau viskas priklauso nuo fiksavimo mechanizmo kokybės. Jei fiksavimas kokybiškas ir patvarus, lazdos ilgis nemažės, o ir lazda vaikštant neleis įkyrių garsų.

Sulankstomos lazdos yra kelioninės, jas galima vežtis į išvykas, nes jos susilanksto į kelias dalis ir neužima daug vietos. Jos turi daugiau nei vieną fiksavimo mechanizmą, todėl yra gana triukšmingos. Jei naudojamas retai, viskas gerai, tačiau nuolatiniam vaikščiojimui reiktų pasirinkti patvaresnės konstrukcijos šiaurietiško ėjimo lazdas.

Šiaurietiškų lazdų antgaliai

Šiaurietiškos lazdos parduodamos su trimis skirtingais antgaliais:

  • Minkštai žemei;
  • Plentui/betonui;
  • Sniegui.

Originali lazda antgalį jau turi. Tai tiesiog metalinis smailus antgalis, galintis smigti į žemę. Toks antgalis įsriegiamas apatinėje lazdos dalyje. Taip, jis gali būti keičiamas. Būtent ant šio antgalio yra tvirtinami kiti trys minėtieji antgaliai.

Antgalis minkštai žemei yra paprastas skėčio formos antgaliukas. Dažniausiai plastmasinis arba guminis. Jo paskirtis – neleist smailiam metaliniam antgaliui įsmigti giliai į minkštą žemę – žolę, smėlį, žvyrą, dirvoną. Plento antgalis primena dviračio kojelę. Jis yra guminis ir skirtas vaikščiojimui ant asfalto, betoninio šaligatvio. Kadangi antgalis yra metalinis, einant per kietą pagrindą, jis smarkiai kaukši, sukelia nepageidaujamą vibraciją ir net išmuša skylutes. Tam ir reikalingas guminis padukas – kad išvengtumėte vibracijos ir būtų maloniau eiti kietu paviršiumi.

Sniego antgalis yra platus skėčio formos antgalis su skylutėmis. Jis primena slidinėjimo lazdos antgalį, nes skirtas būtent tam – neleisti per giliai įsmigti į sniegą. Antgalis yra tvirtas, nors ir pagamintas iš plastiko. Jis realiai gali atlaikyti visą žmogaus svorį (jei yra kokybiškas), kad neleistų lazdai giliai įsmigti į minkštą arba kietesnį sniegą.

Papildomi antgaliai yra tiesiog užsukami ant metalinio antgalio. Juos galima bet kada pakeisti, jei netyčia sulūžta.

Antgaliai yra labai reikalingi ir tam, kad būtų sumažinta vibracija, nes lazdos pozicija nėra visiškai vertikali. Tai ypač aktualu vaikštant mieste, kieta žeme.

Šiaurietiško ėjimo pamokos

Šiaurietiško ėjimo žygiai ir pamokos

Šiaurietiškojo ėjimo - puikus užsiėmimas įvairaus amžiaus žmonėms, norintiems išlikti sveikiems ir aktyviems. Šiaurietiškas ėjimas žygiai ne tik padės išlaikyti fizinį aktyvumą, bet dėl raminančio poveikio tai puiki priemonė stresui ir nerimui mažinti. Taigi nesvarbu, ar tik pradedate, ar jau esate patyręs šiaurietiškojo ėjimo entuziastas, kodėl nepasidomėjus šiaurietiškojo ėjimo pamokomis šiandien?

SUŽINOK PLAČIAU

Šiaurietiško ėjimo lazdos kainuoja nedaug. Kaina yra tiesiogiai susijusi su kokybe. Brangesnėse lazdose yra naudojamas kokybiškas plastikas, antgaliai dėvisi lėčiau. Taip pat kokybiškesnis ir lazdos ilgio fiksavimo mechanizmas, patogesnė rankena. Dirželis tekstilinis, ne odinis, papildomai kainuoja tik jo atlaisvinimo sistema. Paprasta „click“ sistema kainuoja mažiau, nei vadinamiejį „ryklio dantys“, kai dirželis įkišamas į ryklio snukį primenančia ertmę ir ten užsifiksuoja. Jei norite kokybiškų lazdų, pasiruoškite šiokioms tokioms investicijoms.

BLOG'asKitas įrašas

Komentarai

Būk pirmas palikęs atsiliepimą!

Rašyti atsiliepimą


Naujausias rašinys
Gimtadienis ar tortadienis? Kaip pavadinsime, taip nepagadinsime, tačiau faktas kaip blynas – tai džiugi ir svarbi šventė. Gimtadienis svarbus tiek...
Naujausias įrašas
Gimtadienis ar tortadienis? Kaip pavadinsime, taip nepagadinsime, tačiau faktas kaip blynas – tai džiugi ir svarbi šventė. Gimtadienis svarbus tiek...
Šiais laikais turime labai platų pramogų bei laisvalaikio praleidimo būdų pasirinkimą. Kiekvienas gali atrasti tai, kas jam tiks ir patiks....
Kūčių vakaras, laukimas, paslaptis ir – stebuklingas Kalėdų rytas. Taip laukiamas Kalėdų senelis pradžiugins kiekvieną, kuris juo tiki. Tačiau...
Birštonas – jaukus, daug gamtos turintys miestas Lietuvos pietuose, kuris nepalieka abejingų. Čia apsilanko ir turistai, tačiau ir patys Lietuviai...
Jubiliejus – rimta, solidi ir tuo pačiu džiaugsminga proga švęsti. Švęsti gyvenimą, pasiekimus, įgyvendintas svajones, planus arba tiesiog gražią...
Turbūt dauguma moterų su malonumu priima dovanas, tiesa? Juk tai taip malonu ir gera. Ir visai nesvarbu kokia proga: Kalėdos, Naujieji,...