Ką įdomaus lankytojams siūlo muziejai Vilniuje?

2020.05.09
rašyta Tobula Dovana
Ką įdomaus lankytojams siūlo muziejai Vilniuje?

Muziejų lankymas yra viena populiariausių veiklų, ieškantiems įdomaus, išskirtinio, informatyvaus laisvalaikio. Lankydamiesi kitų šalių miestuose paprastai stengiamės apžiūrėti bent vieno muziejaus eksponatus. Bet daug ir įvairių muziejų turime ir savo šalyje. Pavyzdžiui, sostinėje Vilniuje jų gausu. Muziejų lankymas labai geras laisvalaikio leidimo būdas ir vasarą, ir šaltuoju metų laiku, kai pramogų spektras kur kas siauresnis. O dar geriau tai, kad kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį muziejus galime lankyti nemokamai. Taigi, ką siūlo Vilniuje veikiantys muziejai?

Šeimoms su vaikais

Šeimos su vaikais turi labai plačias galimybes – sostinėje daug muziejų, siūlančių puikių pramogų ir smagios, naudingos informacijos tiek suaugusiems, tiek mažiesiems muziejų lankytojams. Kas domina vaikus? Žinoma, žaislai! Tad viename iš sostinės muziejų smalsūs lankytojai jų gali apžiūrėti tikrą galybę: nuo seniausių žaislų iki šiuolaikinių. Suaugusiems bei vyresnio amžiaus vaikams nepaprastai įdomu stebėti ir įvertinti per daugelį metų įvykusius pokyčius žaislų sektoriuje. Muziejuje eksponuojami ir originalai, ir kopijos, kurias lankytojams leidžiama paliesti.
Vaikus domina įvairi technika, transporto priemonės, tad jiems neabejotinai patiktų susipažinti su geležinkelių istorija, dabartimi, traukinių modeliais, žaismingais mažais traukinukais.
O gal norite smagaus laiko ir daug pozityvios nuotaikos? Traukite į smagias iliuzijas dovanojantį muziejų, kuriame gerų emocijų nepritrūks nei vaikams, nei suaugusiems.

Meno gerbėjams

Jei esate neabejingas muzikai, dailei ar kitoms meno kryptims, Vilniaus muziejai turi, ką pasiūlyti. Apžiūrėkite ir susipažinkite su mūsų šalies teatro, kino, muzikos istorija, jos vingiais. Tai padaryti padės eksponuojamos nuotraukos, kostiumai, teatro lėlės, muzikos instrumentai ir kiti su kinu, teatru bei muzika susiję eksponatai, „pasakojantys“ istoriją, leidžiantys įvertinti pokyčius ir dovanojantys didelį žinių bagažą.
Besidomintys daile taip pat turės plačias pažinimo galimybes – muziejai ir galerijos, eksponuojantys garsiausių dailininkų darbus, sužavės. Susipažinkite su senąja, moderniąja, šiuolaikine tapyba, grafika, skulptūra, fotografija, videomenu ir kt.
Muziejai Vilniuje, eksponuojantys dailės kūrinius, leidžia susipažinti su ištisa dailės raida.

Specializuoti muziejai

Jei esate kulinarijos gerbėjas, aplankykite kulinarinio paveldo muziejų, kuriame eksponuojami mūsų šalies menininkų darbai. Vertingų lėkščių kolekcijos, baldai, padažams, sriubai skirti specialūs indai, pasidabruoti indai, o kur dar kulinarinių knygų ekspozicijos, menančios net labai senus laikus... Visa tai kulinarija besidomintiems lankytojams atveria įspūdingus istorijos, žinių klodus.
Lankydamiesi Vilniaus muziejuose galite susipažinti ir su bankininkystės istorija bei pasaulio pinigų istorija, taip pat mūsų šalies pinigais, jų pokyčiais, pamatyti senuosius mūsų naudotus pinigus, kurių gal net neprisimename. Vaikai pinigų ir bankininkystės istoriją skatinami pažinti per žaidimus ir modernias interaktyvias priemones, žadinančias smalsumą.
Vilniaus muziejai, taip pat siūlo pažinti ir autentišką įrangą, kone šimtmetį Vilniaus gyventojams gaminusią karštą vandenį bei elektrą. Šiuolaikinės technologijos, edukacinės programos skatina įsitraukti į aktyvų pažinimo procesą.

Istorijos gerbėjams

Besidomintys mūsų šalies istorija turi labai platų muziejų Vilniuje pasirinkimą. Čia Jūsų laukia modernios edukacinės erdvės norintiems pažinti valstybės veikimo ypatumus, piliečių dalyvavimo valstybės kūrime ir valdyme svarbą; įvairūs archeologiniai radiniai, reprezentuojantys mūsų šalies istoriją bei atskirus jos gyvavimo laikotarpius; eksponatai, leisiantys susipažinti su mūsų šalies istorinės kultūros paveldu, papročiais, ir daug kitų informatyvių eksponatų.


Matyti, kad muziejai Vilniuje yra labai įvairūs, todėl skirtingų poreikių, pomėgių turintys lankytojai tikrai atras tuos, kuriuose pasisems daugiausia žinių ir patenkins savo smalsumą. Planuokite aktyvų, įdomų savo laisvalaikį ir keliaukite po sostinės muziejus!

Komentarai

Įrašų nėra

Rašyti atsiliepimą