Geriausi baidarių maršrutai Vilniuje

Geriausi baidarių maršrutai Vilniuje

Neturime kalnų, mūsų jūra šalta ir bangos nedidelės, neturime dykumos ar stepės, tačiau turime miškus, upes ir ežerus. Nenuostabu, kad mūsų aktyvios pramogos, tai lajų takai, apžvalgos bokštai ir kitas aktyvus laisvalaikis ant žemės, tačiau vienas iš populiariausių ir smagiausių vandens pramogų Lietuvoje yra plaukimas baidarėmis srauniomis mūsų upėmis.

Sostinės gyventojai ir svečiai tokių pramogų paprastai ieško Dzūkijoje, už 100 kilometrų nuo didmiesčio. Iš tiesų šis regionas turi ką pasiūlyti, tačiau reiktų apsidairyti aplinkui. Vilnius yra unikalioje geografinėje vietoje ir plaukimas baidarėmis įmanomas tiesiog Vilniuje, pačiame mieste.

Faktas! 20 km spinduliu aplink Vilnių yra net 3 upės kur galima plaukioti baidarėmis!

Vilnius – gana nemažas miestas su labai įspūdingu senamiesčiu, kuriame pačiame centre suteka dvi upės. Žymiojo Gedimino kalno papėdėje sraunioji Vilnelė įteka į antrą pagal dydį Lietuvoje upę Nerį. Neris gana plati, vietomis siekianti net keliasdešimt metrų pločio tuo tarpu Vilnelė nedidukė, 3-5 metrų pločio srauni upelė su stačiais ir vingiuotais krantais, seklumomis ir įspūdingais skardžiais. Abi upės yra savotiškai unikalios ir žavingos.

O kur trečia? Vos už kelių kilometrų nuo Vilniaus teka ir trečioji upė – Vokė. Šalia jos yra Trakų Vokės miestelis. Iš Baltosios Vokės ežero Šalčininkų rajone ištekanti upė Vokė teka ir pro Grigiškes, kur įteka į Nerį. Pasiekti šią upę yra labai paprasta ir patogu. Nieko nuostabaus, kad baidarių nuomos verslas čia taip pat gerai išvystytas, kaip Dzūkijoje, kur teka žymiosios baidarininkų upės Merkys, Ūla, Šalčia, Grūda.

Baidarių maršrutai Vilniuje

Plaukimas baidarėmis Vilniuje

Baidarių maršrutai Nerimi

Jei norite išmėginti kažką įspūdingo, pasirinkite vieną iš kelių baidarių maršrutų Nerimi. Tikrai nepasigailėsite, nes galite pamatyti tai, ko paprastai nematote nedidelėse upėse. Neris – didelė ir srauni. Čia nėra daug akmenų, slenksčių ir medžių sąnašų, kaip nedidelėse upėse. Neryje galite pamatyti kitokio pobūdžio vaizdų – kaip laukinė gamta pereina prie civilizacijos, betono. Vilniaus centre Neris yra pažabota ir sutramdyta. Čia nebėra jokio laukinio žavesio, tačiau yra kita unikali galimybe – plaukti Nerimi galima ir naktį, kai miesto šviesios nušviečia visą upės vagą. Tokių vaizdų nepamatysite niekur kitur, nebent Nemune ties Kaunu ar Jurbarku.

Štai pagrindiniai baidarių maršrutai Nerimi:

Ožkiniai – Baltasis tiltas ( apie 15 km, 3-4 val.);
Verkių malūnas – Baltasis tiltas (apie 10 km, 1-2 val.)
Nemenčinė – Baltasis tiltas (apie 33 km, 6-8 val.)
Baltasis tiltas – Vievis (apie 55 km, 8-10 val.)
Baltasis tiltas – Stirniai (apie 25 km, 4-6 val.)

Vienos dienos maršrutas yra skirtas pradedantiesiems baidarių mylėtojams. Vienas iš rimčiausių maršrutų yra 55-60 km ilgio plaukimas Nerimi iki Vievio. Čia reikalinga ištvermė ir šioks toks pasiruošimas, nes kelionėje praleidžiama visa diena nuo pat ryto iki vakaro.

Plaukimas baidarėis Nerimi Vilniuje

Smagus plaukimas baidarėmis Nerimi

Norite linksmai ir aktyviai praleisti dieną arba bent jau pusdienį? Tai išskirtinė vandens pramoga, kadangi plaukiant antrąja pagal dydį Lietuvos upe galima pamatyti nerealių vaizdų ir kontrastų. Plaukiant Nerimi pamatysi ir visiškai laukinę gamtą, ir deja, visiškai pažabotą ir sutramdytą Nerį betoninėmis krantinėmis miesto centre. 

SUŽINOK PLAČIAU

Kiti maršrutai yra kur kas lengvesni ir tinkami visai šeimai.

Tiems, kam reikia iššūkių ir ištvermės reikalaujančių nuotykių, gali rinktis dviejų dienų kelionę baidarėmis:

Buivydžiai – Baltasis tiltas (apie 65 km)
Baltasis tiltas – Kernavė (apie 70 km)

Keliautojai turės susiorganizuoti nakvynę palapinėse, o tai tik padvigubina iššūkius keliaujant gamtoje. Aišku, pakeliui pamatyti galima labai daug įspūdingų vaizdų, didžiulių salų, tiltų, miestelių.

Iššūkių per mažai? Ekstremalams yra vienas labai viliojantis pasiūlymas. Baidare nuplaukite iš Vilniaus į Kauną! Tai užtruks net tris dienas. Baidarėmis reikės įveikti net 170 kilometrų. Iššūkiai garantuoti, nes net dvi dienas teks nakvoti palapinėse, ruošti maistą gamtoje, pasirūpinti savo kompanija, vežtis visą reikalingą mantą baidarėse.

Ar pasiryšite?

Vilnius – Kaunas (apie 170 km)

Baidarių maršrutai Vilnele

Skirtingai, nei Neris, Vilnelė yra srauni, bet siaura upė. Čia rasite visiems baidarininkams pažįstamų iššūkių – seklumos, dideli akmenys, sraunesni slenksčiai, ramesni užutekiai, vandens žolių sąžalynai, nuvirtę medžiai, surenkantys visas vandeniu plaukiančias šiukšles. Dalis Vilnelės teka per miestą, todėl pamatysite ir kaip miestas veikia gamtą. Kartais plaukdami nepatikėsite, kad tikrai čia Vilnius, o ne kažkoks laukinis kraštas.

Belmontas – Baltasis tiltas (apie 1,5 – 2,5 val.)
Naujoji Vilnia – Baltasis tiltas (apie 3-4 val.)
Mickūnai – Vilnius (apie 4-6 val.)
Lavoriškės – Naujoji Vilnia (apie 6-8 val.)

Vilnelė įteka į Nerį pačiame Vilniaus centre, todėl pradėti trasas reikės už miesto. Įspūdingiausias trasa yra Mickūnai-Vilnius. Čia pamatysite ir laukines Vilnelės vietas, ir miesto pakraščius. Jei norite mažiau miesto, daugiau laukinės gamtos, rinkitės kiek ilgesnį maršrutą Lavoriškės-Naujoji Vilnia. Maršrutas baigiasi Vilniaus priemiestyje, todėl daug urbanizuotų upės krantų neteks pamatyti. Ar ekstremalams yra kokių nors pasiūlymų?

Plaukimas baidarėis Vilnele Vilniuje

Įspūdingas plaukimas baidarėmis Vilnele

Vilnelė nėra tokia paprasta upė, kaip Neris, čia ir posūkiai, ir srovė, ir nuostabios vietos. Pajausite tikrąjį azartą ir patirsite neišdildomų įspūdžių. Pakeliui sutiksite ir paprastus žmones, susipažinsite ir su pasaulyje garsiais meno kūriniais tiesiog Vilnelėje. 

SUŽINOK PLAČIAU

Taip! Dviejų dienų maršrutas: Kena – Baltasis tiltas.

Kelionė prasideda Kenos miestelyje ant Lietuvos-Baltarusijos sienos. Pakeliui reikia išlipti ir suorganizuoti nakvynę visai grupei. Tai gali būti nuomota sodyba su pirtimi arba tiesiog palapinėse.

Baidarių maršrutai Voke

Vokės upė yra visiškai skirtinga negu Vilnelė ar Neris. Ji srauni ir laukinė. Kadangi Vokė teka kiek atokiau miesto šurmulio, didelio triukšmo ir judėjimo nesutiksite. Baidarių mėgėjams siūlomi šie vienos dienos maršrutai:

Mūrinė Vokė – Neries santaka (apie 10 km, 2-3 val.)
Senasis Gardino plentas – Neries santaka (apie 15 km, 3-4 val.)
Pagiriai – Neries santaka (apie 25 km, 5-7 val.)

Neries santaka yra keletas kilometrai nuo Grigiškių, todėl po baidarių ekskursijos nebus jokių problemų grįžti į miestą.

Bet kuriuo atveju susisiekimas su miestu prieš ir po kelionės (priklauso nuo to, į kurią pusę plaukiama) yra pakankamai geras. Galima atvykti savo automobiliu, paprašyti, kad atvežtų draugai, arba atvažiuoti taksi ar viešuoju transportu.

Plaukimas baidarėis Voke Vilniuje

Paslaptingas plaukimas baidarėmis Vokės upe

Vokės upė yra pakankamai srauni ir vingiuota, kad patirtumėte visą plaukimo baidare pojūčių paletę. Teks ir pairkluoti, ir ramiai plaukti srove, stebėti, kad neatsitrenktumėte į akmenis ar medžius, taip pat laviruoti palei įvairias kliūtis. 

SUŽINOK PLAČIAU

Baidares nuomoja ne vienerius metus dirbantys savo srities profesionalai iš vilniaus-baidares.lt. Jie patars, kaip įveikti pasirinktas trasas, į ką labiau atkreipti dėmesį, kur sustoti pailsėti. Plaukimas baidrėmis Vilniuje – ideali pramoga visai šeimai, draugų kompanijai, bendradarbiams, atvykusiems svečiams iš užsienio, net vyresnių klasių moksleiviams. Pamatyti galima tikrai daug, iššūkių – pagal kiekvieno pasirinkimą. Svarbu, kad būtų gera nuotaika. Tada nesvarbi, nei vandens temperatūra, nei tėkmės kryptis.

BLOG'asKitas įrašas

Komentarai

Būk pirmas palikęs atsiliepimą!

Rašyti atsiliepimą


Naujausias rašinys
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Naujausias įrašas
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Renkantis dovaną močiutei Kalėdų proga, svarbu atsižvelgti į jos pomėgius ir asmenybę. Ši šventė yra puiki galimybė parodyti močiutei, kiek ji jums reiškia, todėl svarstykite apie asmenišką ir prasmingą dovaną. Tegul tai būna kažkas, kas privers ją jaustis mylima ir vertinama - nuo rankų darbo dirbinių iki apsilankymo SPA salone ar įspūdingos knygos. Į šį procesą įdėkite širdį, ir jūsų močiutė tikrai įvertins jūsų pastangas.
Šventės proga, tradiciniai Kūčių patiekalai atneša į namus ypatingą atmosferą. Jie pasižymi savo paprastumu ir gilia simbolika: įvairios košės, daržovių patiekalai ir žuvies ruošiniai yra neatsiejami nuo šios šventės. Be mėsos ir nesaldūs, šie patiekalai atspindi senovines tradicijas ir Lietuvos kultūrinį paveldą.
Šeimai skirti kalėdiniai filmai sukuria šiltą ir jaukų atmosferą, kupiną šventinės magijos ir meilės. Jie dažniausiai pasakoja istorijas apie draugystę, artimųjų ryšį, ir, žinoma, kalėdines dovanas, kurios atneša stebuklus ir šypsenas. Tokių filmų žiūrėjimas – puiki proga šeimai susiburti ir kartu patirti Kalėdų džiaugsmą.
Mūsų akys - tai daugiau nei tik regėjimo organai. Jos yra unikalus, asmeninis mūsų biologijos kūrinys, kuriame slypi paslaptis ir grožis. Šiose...
Naujametiniai sveikinimai – tai šilti, nuoširdūs palinkėjimai, skleidžiantys džiaugsmą ir viltį. Šie žodžiai – tarsi žibintai šaltame žiemos vakare, nešantys šilumą, paguodą ir šviesą į kiekvieno širdį. Tai laikas atversti naują lapą, pamiršti senus nesutarimus ir dalintis atsinaujinimo džiaugsmu. Sveikinimai simbolizuoja bendrystę, atleidimą ir draugystę, tarsi suteikdami mums jėgų žengti į ateinančius metus su naujomis svajonėmis ir tikslais.