Dažasvydis – tai, ko reikia draugų kompanijai

Dažasvydis – tai, ko reikia draugų kompanijai

Savo laisvalaikį kiekvienas planuojame atsižvelgdami į individualius pomėgius, nuotaiką, norus, jei reikia, ir į oro sąlygas bei kitus kriterijus. Sau susigalvoti pramogų yra nesunku. Kur kas sudėtingiau, kai reikia sumąstyti, kaip laisvalaikį praleisti didesnei draugų ar kolegų kompanijai. Jei prioritetas yra geras, smagu laikas drauge su žiupsneliu adrenalino bei įtampos, tuomet siūlome rinktis dažasvydį. Nepamirštamas laikas – garantuotas.

Dažasvydis – kas tai?

Dažasvydis yra pramoginis, sportinis žaidimas, žaidžiamas specialiai tam įrengtose aikštelėse, kuriose gausu įvairiausių kliūčių ir užtvarų. Dažasvydžio aikštelė gali būti įrengta patalpose arba po atviru dangumi. Pastarosiose paprastai pramogomis mėgautis galima tik šiltuoju metų laiku, o patalpose – bet kuriuo metų laiku galite pasinerti į smagią pramogą su draugų kompanija. Esminis žaidžiančiųjų tikslas – nugalėti savo priešininkus.

Šautuvai, naudojami žaidžiant dažasvydį, dar vadinami markeriais, o šaudoma specialiomis kulkomis – vandeniniais dažais užpildytais kamuoliukais. Atsitrenkęs į kliūtį (taikinį ar pan.) kamuoliukas skyla, o „pašautasis“ aptaškomas ryškiais dažais (pastarieji labai lengvai išsiplauna). Besirūpinantys gamta dažnai klausia, ar šie dažnai nekenksmingi. Atsakymas – šie dažai visiškai nekenksmingi nei žmogui, nei aplinkai. Gamtoje jie ištirpsta, nepadarydami jokios žalos ir nepalikdami nė pėdsako.

Dažasvydis – itin populiarus pasirinkimas pramogautojų kompanijoms, ypač savaitgaliais ar šventinėmis dienomis. Tai dažnas pasirinkimas kolektyvų susibūrimams, šventėms.

Dažasvydis – universalus, tad žaisti gali visi, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Jei baiminatės, kad dažasvydžio „kulka“ gali sužaloti, tai nerimauti neverta – ši pramoga visiškai nepavojinga. Negana to, įsigiję šią pramogą pirmiausia patikimų ir profesionalių instruktorių būsite supažindinti ne tik su žaidimo ypatumais, bet ir taisyklėmis, užtikrinsiančiomis saugų žaidimą.

Dažasvydis – kuo jis patrauklus?

Šis žaidimas puikiai tinka mažesnei ar didesnei draugų kompanijai, kadangi dovanoja daug teigiamų emocijų ir smagaus laiko. Žaidimas reikalauja aktyvumo, jis kupinas netikėtumų, įtampos, žaidėjai nuolat juda, slepiasi, šaudo, visi turi itin sparčiai reaguoti į besikeičiančią situaciją ir kovoti du tariamais priešais.

Ko reikia, kad dažasvydis patiktų ir sektųsi? Pirmiausia, tai būtina paminėti greitos orientacijos svarbą. Sparčiai reaguoti į netikėtumus, staigų „priešo“ pasirodymą akiratyje, būti nuovokiu – tai esminiai aspektai, kurie tikrai pagelbės puikiai pasirodyti dažasvydžio aikštelėje. Tiesa, norintys žaisti dažasvydį neturi bodėtis aktyviai pajudėti, nes žaidžiant tikrai nebus kada sėdėti ir nuobodžiauti.
Jei dažasvydis žaidžiamas atvirose aikštelėse, tuomet tai puiki proga ne tik smagiai praleisti laiką, pasportuoti, pasikrauti teigiamų emocijų, bet ir pabūti gryname ore.

Dažasvydis – tai pramoga, padedanti atsikratyti įtampos, streso, šis žaidimas lavina reakciją, gebėjimą sparčiai priimti sprendimus, numatyti taktiką.
Dar vienas aspektas, dėl kurio dažasvydis yra tobulas pasirinkimas kompanijų laisvalaikiui, yra tas, kad šį žaidimą žaisti vienu metu gali net kelios dešimtys žaidėjų, todėl pramoga tiks net labai didelei kompanijai!

Dažasvydžio atsiradimo istorija trumpai...

  • Dažasvydžio istorija prasidėjo maždaug 1970 metais, JAV.
  • Tai – militaristinio stiliaus žaidimas
  • 1981 metais sužaista pirmoji (labiau artima dabartinei, tikrajai) dažasvydžio partija – žaidė 12 asmenų. Šios partijos metu buvo naudojamos veido kaukės ir kitos apsaugos priemonės.
  • 1982 metais atidaryta pirmoji dažasvydžio aikštelė po atviru dangumi, skirta pramogai.
  • Praėjus dešimtmečiui dažasvydis pasiekė ir Europą.
  • Lietuvoje jis imtas žaisti tik apie 1999 metus.
  • Šiandien dažasvydis puikiai išplėtotas ir populiarus, ypač tokiose šalyse kaip Anglija, Vokietija, Prancūzija, Skandinavijos šalys, Australija ir, žinoma, JAV, iš kur ir kilo žaidimas.

Dažasvydis – puiki pramoga draugų kompanijai, bendradarbių būriui. Rinkitės daug gerų emocijų dovanosiančią pramogą mūsų svetainėje ir nenustebkite, jei tai bus ne paskutinis Jūsų dažasvydžio žaidimas – pramoga „užkabins“ ir sugrįšite į dažasvydžio aikštelę dar ne sykį.

Komentarai

Būk pirmas palikęs atsiliepimą!

Rašyti atsiliepimą


Naujausias rašinys
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Naujausias įrašas
Kalėdų šventės artėja, o tai reiškia, kad laikas pagalvoti apie ypatingą kalėdinę dovaną žmonai. Ši šventė yra puiki proga parodyti savo meilę ir rūpestį, todėl reikėtų pasirinkti dovaną, kuri būtų asmeniška ir prasminga. Čia rasite keletą idėjų, kurios padės nustebinti ir pradžiuginti mylimąją šių Kalėdų metu.
Renkantis dovaną močiutei Kalėdų proga, svarbu atsižvelgti į jos pomėgius ir asmenybę. Ši šventė yra puiki galimybė parodyti močiutei, kiek ji jums reiškia, todėl svarstykite apie asmenišką ir prasmingą dovaną. Tegul tai būna kažkas, kas privers ją jaustis mylima ir vertinama - nuo rankų darbo dirbinių iki apsilankymo SPA salone ar įspūdingos knygos. Į šį procesą įdėkite širdį, ir jūsų močiutė tikrai įvertins jūsų pastangas.
Šventės proga, tradiciniai Kūčių patiekalai atneša į namus ypatingą atmosferą. Jie pasižymi savo paprastumu ir gilia simbolika: įvairios košės, daržovių patiekalai ir žuvies ruošiniai yra neatsiejami nuo šios šventės. Be mėsos ir nesaldūs, šie patiekalai atspindi senovines tradicijas ir Lietuvos kultūrinį paveldą.
Šeimai skirti kalėdiniai filmai sukuria šiltą ir jaukų atmosferą, kupiną šventinės magijos ir meilės. Jie dažniausiai pasakoja istorijas apie draugystę, artimųjų ryšį, ir, žinoma, kalėdines dovanas, kurios atneša stebuklus ir šypsenas. Tokių filmų žiūrėjimas – puiki proga šeimai susiburti ir kartu patirti Kalėdų džiaugsmą.
Mūsų akys - tai daugiau nei tik regėjimo organai. Jos yra unikalus, asmeninis mūsų biologijos kūrinys, kuriame slypi paslaptis ir grožis. Šiose...
Naujametiniai sveikinimai – tai šilti, nuoširdūs palinkėjimai, skleidžiantys džiaugsmą ir viltį. Šie žodžiai – tarsi žibintai šaltame žiemos vakare, nešantys šilumą, paguodą ir šviesą į kiekvieno širdį. Tai laikas atversti naują lapą, pamiršti senus nesutarimus ir dalintis atsinaujinimo džiaugsmu. Sveikinimai simbolizuoja bendrystę, atleidimą ir draugystę, tarsi suteikdami mums jėgų žengti į ateinančius metus su naujomis svajonėmis ir tikslais.