Dažasvydis – tai, ko reikia draugų kompanijai

Dažasvydis – tai, ko reikia draugų kompanijai

Savo laisvalaikį kiekvienas planuojame atsižvelgdami į individualius pomėgius, nuotaiką, norus, jei reikia, ir į oro sąlygas bei kitus kriterijus. Sau susigalvoti pramogų yra nesunku. Kur kas sudėtingiau, kai reikia sumąstyti, kaip laisvalaikį praleisti didesnei draugų ar kolegų kompanijai. Jei prioritetas yra geras, smagu laikas drauge su žiupsneliu adrenalino bei įtampos, tuomet siūlome rinktis dažasvydį. Nepamirštamas laikas – garantuotas.

Dažasvydis – kas tai?

Dažasvydis yra pramoginis, sportinis žaidimas, žaidžiamas specialiai tam įrengtose aikštelėse, kuriose gausu įvairiausių kliūčių ir užtvarų. Dažasvydžio aikštelė gali būti įrengta patalpose arba po atviru dangumi. Pastarosiose paprastai pramogomis mėgautis galima tik šiltuoju metų laiku, o patalpose – bet kuriuo metų laiku galite pasinerti į smagią pramogą su draugų kompanija. Esminis žaidžiančiųjų tikslas – nugalėti savo priešininkus.

Šautuvai, naudojami žaidžiant dažasvydį, dar vadinami markeriais, o šaudoma specialiomis kulkomis – vandeniniais dažais užpildytais kamuoliukais. Atsitrenkęs į kliūtį (taikinį ar pan.) kamuoliukas skyla, o „pašautasis“ aptaškomas ryškiais dažais (pastarieji labai lengvai išsiplauna). Besirūpinantys gamta dažnai klausia, ar šie dažnai nekenksmingi. Atsakymas – šie dažai visiškai nekenksmingi nei žmogui, nei aplinkai. Gamtoje jie ištirpsta, nepadarydami jokios žalos ir nepalikdami nė pėdsako.

Dažasvydis – itin populiarus pasirinkimas pramogautojų kompanijoms, ypač savaitgaliais ar šventinėmis dienomis. Tai dažnas pasirinkimas kolektyvų susibūrimams, šventėms.

Dažasvydis – universalus, tad žaisti gali visi, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Jei baiminatės, kad dažasvydžio „kulka“ gali sužaloti, tai nerimauti neverta – ši pramoga visiškai nepavojinga. Negana to, įsigiję šią pramogą pirmiausia patikimų ir profesionalių instruktorių būsite supažindinti ne tik su žaidimo ypatumais, bet ir taisyklėmis, užtikrinsiančiomis saugų žaidimą.

Dažasvydis – kuo jis patrauklus?

Šis žaidimas puikiai tinka mažesnei ar didesnei draugų kompanijai, kadangi dovanoja daug teigiamų emocijų ir smagaus laiko. Žaidimas reikalauja aktyvumo, jis kupinas netikėtumų, įtampos, žaidėjai nuolat juda, slepiasi, šaudo, visi turi itin sparčiai reaguoti į besikeičiančią situaciją ir kovoti du tariamais priešais.

Ko reikia, kad dažasvydis patiktų ir sektųsi? Pirmiausia, tai būtina paminėti greitos orientacijos svarbą. Sparčiai reaguoti į netikėtumus, staigų „priešo“ pasirodymą akiratyje, būti nuovokiu – tai esminiai aspektai, kurie tikrai pagelbės puikiai pasirodyti dažasvydžio aikštelėje. Tiesa, norintys žaisti dažasvydį neturi bodėtis aktyviai pajudėti, nes žaidžiant tikrai nebus kada sėdėti ir nuobodžiauti.
Jei dažasvydis žaidžiamas atvirose aikštelėse, tuomet tai puiki proga ne tik smagiai praleisti laiką, pasportuoti, pasikrauti teigiamų emocijų, bet ir pabūti gryname ore.

Dažasvydis – tai pramoga, padedanti atsikratyti įtampos, streso, šis žaidimas lavina reakciją, gebėjimą sparčiai priimti sprendimus, numatyti taktiką.
Dar vienas aspektas, dėl kurio dažasvydis yra tobulas pasirinkimas kompanijų laisvalaikiui, yra tas, kad šį žaidimą žaisti vienu metu gali net kelios dešimtys žaidėjų, todėl pramoga tiks net labai didelei kompanijai!

Dažasvydžio atsiradimo istorija trumpai...

  • Dažasvydžio istorija prasidėjo maždaug 1970 metais, JAV.
  • Tai – militaristinio stiliaus žaidimas
  • 1981 metais sužaista pirmoji (labiau artima dabartinei, tikrajai) dažasvydžio partija – žaidė 12 asmenų. Šios partijos metu buvo naudojamos veido kaukės ir kitos apsaugos priemonės.
  • 1982 metais atidaryta pirmoji dažasvydžio aikštelė po atviru dangumi, skirta pramogai.
  • Praėjus dešimtmečiui dažasvydis pasiekė ir Europą.
  • Lietuvoje jis imtas žaisti tik apie 1999 metus.
  • Šiandien dažasvydis puikiai išplėtotas ir populiarus, ypač tokiose šalyse kaip Anglija, Vokietija, Prancūzija, Skandinavijos šalys, Australija ir, žinoma, JAV, iš kur ir kilo žaidimas.

Dažasvydis – puiki pramoga draugų kompanijai, bendradarbių būriui. Rinkitės daug gerų emocijų dovanosiančią pramogą mūsų svetainėje ir nenustebkite, jei tai bus ne paskutinis Jūsų dažasvydžio žaidimas – pramoga „užkabins“ ir sugrįšite į dažasvydžio aikštelę dar ne sykį.

Komentarai

Būk pirmas palikęs atsiliepimą!

Rašyti atsiliepimą


Naujausias rašinys
Kiekviena moteris yra unikali, graži ir nepakartojama, todėl ir sveikinimai ne visoms tinka vienodi. Puiku, kai gimtadienio sveikinimai moterims...
Sužinok kada tavo vardadienis
Naujausias įrašas
Kiekviena moteris yra unikali, graži ir nepakartojama, todėl ir sveikinimai ne visoms tinka vienodi. Puiku, kai gimtadienio sveikinimai moterims...
Kokybiškas, profesionalo rankomis atliekamas masažas – tikra atgaiva kūnui ir protui. Tačiau masažu galite palepinti ne tik kūną, pėdas, galvą, bet...
Šiame straipsnyje pakalbėsime apie siaubo filmus, kuriuos privalai pamatyti bent kartą savo gyvenime jeigu esi tikras siaubo filmų fanas. Siaubo...
Šiais laikais, kai visi lekiame, skubame ir norime visko čia ir dabar – kitaip sunkiai sugebame. Greitai vyksite į gimtadienį ir neturite laiko...
Šiandien galime džiaugtis itin plačiu laisvalaikio dovanų kuponų pasirinkimu. Sau patinkančius išsirinks tie, kurie mėgsta aktyvias, ekstremalias...
Lietuvoje yra keletas oficialių nedarbo dienų, kai dauguma įmonių ir įstaigų yra uždarytos, o darbuotojai gauna atostogas arba...